ERTELENEN TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ TOPLANTILARIMIZ YENİDEN BAŞLAMIŞTIR.

18 Haziran 2020

ERTELENEN TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ TOPLANTILARIMIZ VE HAKEM HEYETİ FAALİYETLERİNİN DURUDURULAN BAZI ZORUNLU SÜRELERİ 16 HAZİRAN 2020 TARİHİ İTİBARIYLA YENİDEN BAŞLAMIŞTIR.

Covid-19 salgın hastalığının yayılma riskinin devam etmesi nedeniyle 15 Haziran 2020 tarihine kadar Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmelikte yapılan değişiklikle ertelenen Tüketici Hakem Heyeti Toplantıları ve Tüketici Hakem Heyetlerinin faaliyetlerinde uymak zorunda oldukları bazı sürelerin durdurulması, 16 Haziran 2020 tarihi itibarıyla yeniden başlamıştır. 
Diğer taraftan, vatandaşlarımız yaşadıkları tüketici uyuşmazlıklarının çözümü için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapmak istediklerinde, elektronik ortamda https://tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr adresine girerek e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) aracılığıyla Ticaret İl Müdürlüğümüze gelmeden de başvurularını yapabilmektedir. Tüketicilerimiz karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları hakkında Alo 175 Tüketici Danışma Hattını arayarak bilgi alabilmektedir.